Niezależnie od tego, czy posiadasz bramę garażową, przemysłową czy wjazdową, awaria może zdarzyć się każdemu. W takim przypadku ważne jest, aby wiedzieć, jakie kroki należy podjąć, aby szybko i skutecznie rozwiązać problem. Jak uniknąć problemów z bramą oraz jak postępować w przypadku awarii?

Zapobieganie awariom bramy – jak dbać o swoją bramę?

Najlepszym sposobem na uniknięcie awarii bramy jest regularna konserwacja i przegląd techniczny. Na co zwrócić uwagę podczas przeglądu? Przede wszystkim na stan mechaniczny elementów bramy, takich jak sprężyny, zawiasy czy zamki. Ważne jest również, aby sprawdzić stan prowadnic i zamków magnetycznych. Regularna konserwacja, w tym smarowanie elementów bramy, jest kluczowa dla zapewnienia jej sprawnego działania. W przypadku wykrycia awarii, należy pamiętać o tym aby samodzielnie nie zabierać się za naprawę. Istnieje szansa, że jedynie pogłębimy usterkę oraz zakończymy okres gwarancyjny.

Jeżeli wasza brama uległa usterce, to zdecydowanie warto skontaktować się z zaufaną firmą Naprawa bramy Hormann. Posiadają oni wieloletnie doświadczenie w naprawie bram, dzięki czemu ich usługi są na najwyższym poziomie.

Kategorie: Blog